základní škola

Výtvarná soutěž

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou oslavilo letos v květnu 115 let od založení. K této události vyhlásilo výtvarnou soutěž, která byla tematicky zaměřená na sklo, bižuterii a osobnosti spjaté s muzeem.

Děti z naší školy se do soutěže zapojily a vyhrály hned několik cen. V kategorii do 12 let vyhrál 3. místo Matěj Mužík ze 6. třídy s výtvarnou prací Pohár pro krále. V kategorii starších dětí se na 3. místě umístila Anička Gschwentnerová ze 7. třídy s prací Paní Stříbrná. 1. místo obsadila Zuzka Marciňáková z 9. třídy. Vytvořila koláž, kterou nazvala Modré snění.

Slavnostní předávání cen proběhlo v jabloneckém muzeu v pátek 17. 5. 2019. Byl to den spjatý s akcí Muzejní noci pod Ještědem a tento večer byla otevřena i další muzea v okolí. Výherci obdrželi pěkné ceny, které souvisely se sklem a bižuterií, a nechyběly samozřejmě diplomy. I ti, kteří nevyhráli, dostali za účast drobné dárky. Výherní práce jsou k vidění ve vestibulu Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou a budou pravděpodobně vystaveny do konce prázdnin.

Mgr. Jitka Šafková

Skip to content Click to listen highlighted text!