základní škola

Sportovně turistický pobyt ve Splzově

Žáci 1. stupně (2. – 5. tř.) strávili poslední dny školního roku (2021/2022) v přírodě, ve stanovém táboře „Plátěná osada“ u Splzova v blízkosti Malé Skály.

XIV. ročník sportovně turistického pobytu jsme tentokrát nazvali „ Cesta do pravěku“. Jednotlivé pravěké rody – Medvědi, Bobři, Vlci, Sokoli, Jeleni, Lišky a Havrani – se utkávaly v různých etapových hrách s pravěkou tematikou, které vyvrcholily oblíbenou závěrečnou honbou za pokladem.  Táborová aktivita byla zaměřena především na zdokonalování a upevňování sportovních a táborových dovedností, např. turnaj ve fotbale, přehazované, baseballu – výlet na koloběžkách, jízda na raftech, lezení v lanovém centru – hod kládou, chůze na chůdách – střelba z praku a luku, házení šipek a míčku na cíl – seznámení s Morseovou abecedou, práce s buzolou a další.

Děti se na táboře seznamovaly nejen s životem pravěkých lidí a životem v  přírodě formou různých poznávacích her, ale též se učily odvaze (noční hra Cesta pro oheň), samostatnosti a zodpovědnosti za sebe a ostatní a upevňovat kamarádské vztahy nejen v rámci třídního kolektivu, ale mezi dětmi téměř celého 1. stupně.

Nechyběla ani pravěká hymna Na mamuta, kterou se některé děti v průběhu pobytu naučily.Velmi jsme též ocenili nápadité a mnohdy vtipné tematické kostýmy, které si děti na pobyt připravily. 

Vážíme si finanční pomoci obcí (Mníšek a Oldřichov v Hájích), které nám přispěly na sportovní aktivity pro děti (rafty, koloběžky, lanové centrum) a děkujeme za jejich podporu při organizování těchto školních akcí.

FOTOGALERII NALEZNETE ZDE

Skip to content Click to listen highlighted text!